Sensacja w Serie A! Paulo Sousa odkłada marzenia Napoli o mistrzostwie

30 kwi 2023, 16:59

Nie tak niedzielne popołudnie wyobrażali sobie kibice i piłkarze Napoli. W meczu 32. kolejki Serie A drużyna Luciano Spallettiego zaledwie zremisowała 1:1 z prowadzoną przez Paulo Sousę Salernitaną, przez co nie mogło się cieszyć z mistrzostwa kraju.

Po tym, jak w niedzielne wczesne popołudnie Lazio przegrało na wyjeździe 1:2 z Interem Mediolan, stało się jasne, że Napoli stanie przed szansą na historyczne osiągnięcie. Po 33 latach drużyna Luciano Spallettiego miała wszystko we własnych nogach, jeśli chodzi o sięgnięcie po tytuł mistrzowski.

Salernitana odkłada fetę mistrzowską Napoli

W pierwszej połowie gospodarze całkowicie zdominowali zespół prowadzony przez Paulo Sousę. Bardzo aktywny był Victor Osimhen, który za wszelką cenę chciał trafić do siatki, ale ani razu nie udała mu się ta sztuka. Świetnie w bramce Salernitany spisywał się Guillermo Ochoa.

Całe Stadio Diego Armando Maradona wybuchło po godzinie gry. W 62. minucie dość nieoczekiwanym bohaterem stał się Mathias Olivera, który po dośrodkowaniu Giacomo Raspadoriego z rzutu rożnego wbił piłkę do siatki uderzeniem głową. W tym momencie Napoli było pewne mistrzostwa Włoch.

Choć Napoli miało totalną przewagę, Salernitana niespodziewanie zdołała doprowadzić do wyrównania. W 84. minucie Boulaye Dia, najlepszy strzelec drużyny w tym sezonie popisał się piękną indywidualną akcją i pięknym mierzonym strzałem pokonał Alexa Mereta.

Po straconej bramce Napoli zaczęło szturmować bramkę strzeżoną przez Guillermo Ochoę. Na trybunach zapanowała niemal całkowita cisza, bowiem nikt nie mógł przewidzieć tego, co wydarzy się w końcowych minutach. Do drugiej połowy sędzia doliczył pięć minut, które było ostatnią nadzieją gospodarzy.

Napoli nie zdołało jednak odwrócić losów rywalizacji i zremisowało z Salernitaną 1:1. Zespół Spallettiego będzie zatem musiał poczekać na fetę mistrzowską.

Kolejną okazję do potwierdzenia tytułu mistrzowskiego Napoli będzie miało w najbliższy czwartek, kiedy to zagra na wyjeździe z Udinese.