Remis w starciu drużyn Załuski i Tytonia

2 kwi 2016, 18:15

SV Darmstadt 98 zremisowało u siebie z VfB Stuttgart 2:2 w meczu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla beniaminka był to już ósmy mecz z rzędu bez wygranej. Zawodnicy z Merck-Stadion am Bollenfalltor ostatnio trzy punkty wywalczyli w wyjazdowym starciu z Hoffenheim, 7 lutego.

Obie drużyny ostatnio troszkę zawodziły swoich fanów. Zespół VfB po fantastycznych występach zaczął mieć nagle szansę na grę w europejskich pucharach, jednak po kilku słabszych meczach już ich nie miał. Darmstadt liczyło w tym sezonie tylko na utrzymanie, co wydawało się celem w sam raz na możliwości tego klubu.

W 26. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Sandro Wagner. Fatalnie w środku pola zachował się Serey Die. Piłka trafiła do Niemca, który w sytuacji sam na sam z Przemysławem Tytoniem nie dał mu szans. W 45. minucie Stuttgart jednak wyrównał. Dośrodkowanie Filipa Kosticia do Christiana Gentnera, a ten strzałem z powietrza pokonał Christiana Mathenię. Ależ mieliśmy dziś gole w Niemczech! Gdy wydawało się, że sędzia Felix Zwayer zakończy już pierwszą część goście wyszli na prowadzenie. Piłkę głową do Lukasa Ruppa zgrał Artem Kravets, a ten nie dał szans bramkarzowi rywala.

Cztery minuty po wznowieniu drugiej połowy świetną interwencją po strzale Wagnera popisał się Tytoń. Jednak dwie minuty później ta sztuka już mu się nie udała. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i futbolówkę trącił Peter Niemeyer, który dość szczęśliwie pokonał Polaka. W 84. minucie punkt dla swojego zespołu wybronił Tytoń. Najpierw w słupek trafił Niemeyer, zaś dobtkę jego kolegi genialnie obronił właśnie były goalkeeper m.in. Elche. W 90+1 znowu uratował swój zespół przed porażką.

Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie, zaś Łukasza Załuska znalazł się tylko na ławce rezerwowych.

Po tym remisie VfB jest 12.(33 pkt), zaś beniaminek 13.(29 pkt). W następnej kolejce zespół Tytonia podejmie u siebie Bayern, zaś Darmstadt na wyjeździe zagra z Hamburgerem SV. Oba mecze odbędą się 9 kwietnia.

SV Darmstadt 98-VfB Stuttgart 2:2