Remis w meczu na szczycie LOTTO Ekstraklasy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:48
26 paź 2018, 22:28

W meczu na szczycie LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Legią Warszawa padł remis 1:1. Gospodarze na 1:0 bramkę zdobyli już w 51 sekundzie meczu, goście do wyrównania doprowadzili w 89. minucie.

Mecz zaczął się od ataku gospodarzy. Po pierwszym rzucie różnym w meczu Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Do zagranej piłki w pole karne najlepiej nabiegł Runje i już w 1. minucie spotkania mieliśmy 1:0 dla miejscowych. Najlepsza okazje na doprowadzenie do remisu dla Legii to strzał Sebastiana Szymańskiego, który powędrował obok słupka bramki Kelemena.

Druga polowa to dominacja Legii. Jednak z wielu sytuacji, jakie sobie stworzył warszawski klub, nie wiele wychodziło. Dopiero w 89. minucie do remisu doprowadził Sandro Kulenović. Dzięki jemu bramce obie drużyny podzieliły się punktami.

Legia z dorobkiem 23 punktów zajmuje drugie miejsce, Jaga ma na koncie 24 punkty i jest obecnie liderem LOTTO EKstraklasy.

Jagiellonia Białystok-Legia Warszawa 1:1
Runje 1, Kulenović 89

JAGIELLONIA: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme — Kwiecień, Romańczuk — Frankowski (90+2. Machaj), Pospil (59. Poletanovic), Novikovas — Świderski (72. Bezjak)
Rezerwowi: Sandomierski, Klemenz, Bodvarsson, Grzyb,

LEGIA: Malarz – Vesović (82. Kulenović), Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek — Cafu, Antolić (46. Kante) – Szymański, Martins, Nagy – Carlitos (69. Kucharczyk)
Rezerwowi: Majecki, Pazdan, Astiz, Stolarski