Remis w spotkaniu średniaków I ligi

24 mar 2016, 19:41

Drutex-Bytovia Bytów zremisowała u siebie z Chojniczanką Chojnice 1:1 w meczu inaugurującym 23. kolejkę I ligi. Dla “Czarnych Wilków” to siódme ligowe spotkanie z rzędu bez porażki. Podopieczni Mariusza Pawlaka zaś zdobyli swój pierwszy punkt w tym roku.

Mimo różnicy tylko trzech miejsc w tabeli i trzech punktów dość wyraźnym faworytem dzisiejszej potyczki byli zawodnicy z Bytowa. Od pewnego czasu ekipa Tomasza Kafarskiego nauczyła się nie przegrywać, nawet kiedy nie idzie. W przeciwieństwie do Chojniczanki, która już trzykrotnie w roku 2016 dostała lanie, kolejno od Sandecji Nowy Sącz, Olimpii Grudziądz i Rozwoju Katowice. Warto zauważyć, że wszystkie te zespoły to maksymalnie średniacy w rozgrywkach zaplecza Ekstraklasy, dlatego tym bardziej za tak słabe wyniki należy się nagana żółto-biało-czerwonym.

Początek zawodów niestety nie był zbyt emocjonujący, zarówno dla kibiców obu drużyn jak i zwolenników efektownej gry. Najlepiej sytuację w pierwszej części spotkania odzwierciedla fakt, że na dobrą okazję czekaliśmy do 37. minuty. Wówczas Michał Rzuchowski idealnie dograł do Charles’a Nwaogu, a Nigeryjczyk spokojnie umieścił piłkę w bramce. Do gwizdka arbitra Michała Mularczyka już nic ciekawego się nie wydarzyło. Prowadzenie gospodarzy po niesamowicie wręcz nudnej grze.

Drugie 45 minut wyglądało niestety podobnie. Składnych akcji jak na lekarstwo. W 71. minucie Chojniczanka wykorzystała swoją najlepsza okazję w tym meczu. Rzut rożny, ogromne zamieszanie pod bramką Gerarda Bieszczada, najlepiej w tych okolicznościach odnalazł się Maciej Rogalski(na murawie pojawił się w 46. minucie, zmienił Piotra Kieruzela), który bez problemu skierował futbolówkę do siatki. Mieliśmy 1:1 i dość niespodziewanie emocje wskoczyły na wyższy poziom. Jednak po bramce znowu przywitała nas codzienność, czyli monotonne wymienianie podań, które oglądaliśmy do końca meczu.

Po tym remisie Drutex-Bytovia jest 9.(30 pkt), zaś Chojniczanka plasuje się na 11. pozycji(27 pkt). W następnej kolejce zawodnicy z Bytowa podejmą u siebie Chrobrego Głogów(08.04), zaś podopieczni trenera Mariusza Pawlaka również na swoim obiekcie zagrają ze Stomilem Olsztyn(02.04).

Drutex-Bytovia Bytów-Chojniczanka Chojnice 1:1