Reprezentacja Polski do 21 lat pewnie pokonała Izrael

Aktualizacja: 9 paź 2015, 17:02
8 paź 2015, 19:15

To właśnie dziś nasze Orły do lat 21 zmierzyły się w meczu towarzyskim z reprezentacją Izraela! Podopieczni Marcina Dorny pokonali rywali znad Morza Czerwonego 3-1, a na listę strzelców wpisali się Krzysztof Piątek oraz Mariusz Stępiński.

Dość niewyraźnie w to spotkanie weszli nasi reprezentanci. Akcję Polski starał się rozpocząć Kamil Mazek, ale nie zrozumiał się z Piątkiem i rywale szybko przejęli piłkę. Bardzo dobrą postawą wykazali się kibice, którzy prawie w połowie wypełnili Arenę Lublin, by dopingować swoich rodaków. Po słabym wstępie do meczu nastąpiło przebudzenie w wykonaniu gospodarzy. Ataki występowały z coraz to większą częstotliwością. Raz Kobyliński strzelał z dystansu, raz Stępiński z 14. metra. Niestety wszystkie akcje Orłów kończyły się fiaskiem. Bardzo pewna gra bramkarza gości Elkaslasiego.

Przełamanie nastąpiło w 42. minucie! Niestety bardzo niemiłe, bo to nie Polacy, a piłkarze z Izraela w jednej ze swoich nielicznych akcji zdobyli bramkę. Po wrzutce z rzutu rożnego kapitalna główkował Ataa i goście objęli prowadzenie! W 44. minucie mogło być jeszcze gorzej, ale całe szczęście Dawidowicz na 15. metrze popisał się ofiarną interwencją i Izraelczycy mogli obejść się smakiem.

Po zmianie stron wszystko wydawało się wracać do normy. Po nieudanych próbach Lipskiego i Podleśnego nadeszła chwila dla Krzysztofa Piątka. To właśnie on po kapitalnej asyście Stępińskiego z najbliższej odległości zapakował piłkę do siatki. Trzeba tu pochwalić również Jaroszyńskiego, po którego wrzutce piłkę zgrał Stępiński… Ku uciesze kibiców w Lublinie gra ekipy Marcina Dorny była efektywniejsza. Co za tym idzie? W 64. i błyskawicznie w 67. to Polacy pokazali kawał ofensywnej piłki i po bramkach Stępińskiego, który swoją drogą był zdecydowanie MVP meczu prowadziliśmy już 3-1!Wielka złość wstąpiła w Izraelczyków. Na nic się ona nie zdała, a przyspożyła tylko kłopotów… W 85. minucie w słupek trafił obrońca Lecha Poznań, czyli Tomasz Kędziora, a w 89. Touitou przelał czarę goryczy i zobaczył drugą żółtą, a w skutku czerwoną kartkę. Do samego końca Izrael grał w dziesiątkę. Po ostatnim gwizdku Mateusza Złotnickiego trener Marcin Dorna mógł cieszyć się postawą swoich podopiecznych w tym spotkaniu sparingowym. Mimo, że goście strzelili pierwszą bramkę, to Orły zdominowały to spotkanie i mają powody do radości!