Reprezentacja Polski gromi w pierwszym meczu Gold City Women’s Cup!

1 mar 2017, 16:00

Reprezentacja Polski kobiet udanie rozpoczęła turniej towarzyski Gold City Women’s Cup, wygrywając 5:0 z Kosowem. Na listę strzelców wpisała się dwukrotnie Gawrońska, po jednym trafieniu zanotowały Winczo, Daleszczyk i Sznyrowska.

Reprezentacja Polski kobiet mocnym akcentem rozpoczęła zmagania w turnieju towarzyskim Gold City Women’s Cup, rozgrywanym na tureckich boiskach. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Miłosza Stępińskiego była niżej notowana drużyna Kosowa.

Wynik meczu otworzyła w 7. minucie grająca na co dzień w BV Cloppenburg Agnieszka Winczo. Niespełna dwadzieścia minut później było już 2:0 po technicznym uderzeniu Katarzyny Daleszczyk. Reprezentacja Polski dominowała na boisku, prezentując ładny dla oka futbol i stwarzając wiele okazji bramkowych, ale wyraźnie brakowało szczęścia – najpierw Winczo trafiła w słupek, a przed końcem połowy Tarczyńska obiła poprzeczkę kosowskiej bramki.

Na bramki w drugiej połowie czekaliśmy do 62. minuty, kiedy to Anna Sznyrowska wykorzystała płaskie podanie z lewej flanki. Ostatnie pół godziny należało do Anny Gawrońskiej, która w 65. minucie mierzony strzałem pokonała bramkarkę Kosowa, a następnie przed końcowym gwizdkiem wykorzystała rzut karny, ustalając wynik meczu na 5:0.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra w niedzielę o godz.15:30, a rywalkami Polek będzie wymagająca Rumunia.

Polska 5:0 (2:0) Kosowo

Bramki: Winczo 7′, Daleszczyk 26′, Sznyrowska 62′, Gawrońska 65′, 90′(k)

Skład I połowa: Kiedrzynek – Sikora, Siwińska, Guściora, Kamczyk – Sałata, Daleszczyk, Zdunek – Winczo, Pajor, Tarczyńska

Skład II połowa: Szymańska – Grad, Górnicka, Hajduk, Wiankowska, Balcerzak, Gawrońska, Grzywińska, Sznyrowska, Matuschewski, Chojnowski