Reprezentacja Polski U-18 rozbiła Austrię i wygrała turniej w Chorwacji!

12 wrz 2023, 14:50

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 18 odniosła drugie z rzędu zwycięstwo różnicą czterech goli. Kadra trenera Marcina Włodarskiego pokonała 4:0 rówieśników z Chorwacji, wygrywając tym samym turniej towarzyski rozgrywany w chorwackim mieście Cakovec.

Znakomity mecz kadry Polski do lat 18

W dwóch pierwszych spotkaniach prowadzona przez Marcina Włodarskiego młodzieżowa reprezentacja Polski pokazała się z bardzo dobrej strony. Najpierw biało-czerwoni zremisowali 4:4 z gospodarzami turnieju towarzyskiego, Chorwatami, a następnie rozbili 4:0 Arabię Saudyjską. Starcie z Austrią mogło przesądzić o ich zwycięstwie w zmaganiach.

Już w 5. minucie wynik otworzył Daniel Mikołajewski. W 27. minucie na 2:0 podwyższył Oskar Tomczyk, a jeszcze przed przerwą, na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mikołajewski, skutecznie wykonując rzut karny.

17-letni napastnik młodzieżowej drużyny Parmy miał znakomity dzień, ponieważ w drugiej połowie skompletował hat-tricka. Mikołajewski w 83. minucie spotkania strzelił trzecią bramkę, wieńcząc tym samym efektowne zwycięstwo polskiej kadry.

Polska U18 vs Austria U18 4:0
1:0 Daniel Mikołajewski 5′
2:0 Oskar Tomczyk 27′
3:0 Daniel Mikołajewski 38′
4:0 Daniel Mikołajewski 83′

Polska: Jakub Stępak – Piotr Kowalik (81′ Nico Adamczyk), Michał Gurgul, Jakub Krzyżanowski – Maksymilian Sznaucner – Krzysztof Kolanko (61′ Kornel Lisman), Karol Borys (68′ Adam Pieniądz), Marcel Reguła (46′ Patryk Olejnik), Filip Wolski (68′ Szymon Łyczko) – Daniel Mikołajewski, Oskar Tomczyk (46′ Mike Huras)