Reprezentacja Polski U21 rozbiła Estonię. Ozdobą gol Zalewskiego

Aktualizacja: 17 paź 2023, 23:56
17 paź 2023, 20:06

We wtorkowy wieczór młodzieżowa reprezentacja Polski rozegrała spotkanie eliminacji mistrzostw Europy 2025. Piłkarze do lat 21 bez większych problemów pokonali swoich rówieśników z Estonii 5:0. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale biało-czerwoni zmarnowali dwa rzuty karne.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Eliminacje Euro 2025. Polacy zostali liderami grupy D

Strzelanie w meczu Polska U21 – Estonia U21 rozpoczął Michał Rakoczy z Cracovii, który gola zdobył już w 8. minucie meczu. Przy jego trafieniu asystował Nicola Zalewski, który kilka chwil później sam trafił na listę strzelców. Zawodnik AS Romy popisał się fantastycznym rajdem, podczas którego mijał rywali, niczym narciarskie tyczki. Prowadzenie na 3:0 podwyższył natomiast Filip Szymczak z Lecha Poznań.

Polska na przerwę mogła schodzić przy prowadzeniu 4:0, ale rzut karny w doliczonym czasie gry zmarnowała młoda gwiazdy poznańskiej Warty, czyli Kajetan Szmyt. Kolejnego gola nasi piłkarze zdobyli już po przerwie. W 58. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szymczak. Ostatecznie wynik ustalił Tomasz Pienko z Zagłebia Lubin, który trafił na 5:0.

Siedem minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją szansę na gola miał również Szymon Włodarczyk. Ten zmarnował jednak drugi rzut karny podyktowany dla Polski. Wynik z Estonią i tak jest doskonały i daje podopiecznym Adama Majewskiego pierwsze miejsce w grupie D. Po trzech meczach nasza reprezentacja ma na koncie dziewięć oczek i jest coraz bliżej bezpośredniej kwalifikacji do mistrzostw Europy 2025.

Kiedy kolejne mecze reprezentacji Polski U21 w el. EURO 2025?

Najbliższe spotkanie podopieczni Adama Majewskiego rozegrają dopiero 17 listopada z Izraelem. Cztery dni później reprezentację Polski U21 czeka starcie z Niemcami. Kolejne mecze z biało-czerwonymi zaplanowano dopiero na 2024 rok.

● 15.10.2024: Polska – Niemcy

Imponujące zwycięstwo reprezentacji Polski U18. Daniel Mikołajewski z hat-trickiem