Reprezentacja Polski w futsalu wypuściła awans na MŚ. Ukraina lepsza

20 gru 2023, 20:29

Reprezentacja Polski w futsalu nie wykorzystała szansy i nie wywalczyła bezpośredniego awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Uzbekistanie. Biało-Czerwoni przegrali w łódzkiej Atlas Arenie 3:5 z Ukrainą i o udział w turnieju powalczą jedynie w barażach.

Polacy gonili, ale nie dogonili Ukraińców

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, ale tak naprawdę wszystko zaczęło się sypać od 7. minuty, kiedy to na 1:0 trafił Danyił Abakszyn. Niespełna 120 sekund później było już 2:0, a do siatki trafił Petro Szoturma. Jeszcze przed zejściem na przerwę dla Ukraińców dwukrotnie trafił Ihor Korsun.

Po fatalnej pierwszej połowie i wielu prostych błędach, w drugiej Biało-Czerwoni potrzebowali czterech trafień, aby wywalczyć bezpośredni awans na mistrzostwa świata. Zadanie wydawało się niesłychanie trudne i jak można było się spodziewać, Polakom nie udało się go zrealizować.

Początkowo wydawało się, że Polacy dokonają wielkiego powrotu – w 27. i 30. minucie drogę do siatki znalazł Paweł Kaniewski, ale w 32. minucie piątego gola strzelił Rostysław Semenczenko. Jeszcze w 37. minucie sygnał do ataku dał Jakub Raszkowski, ale na nic więcej Polaków nie było stać w tym meczu.

Polska – Ukraina 3:5 (0:4)

Drugie miejsce w grupie B oznacza, że reprezentacja Polski w futsalu będzie walczyć o awans na mistrzostwa świata tylko w barażach. Odbędą się one w kwietniu przyszłego roku.

World Tennis League z udziałem Świątek i Hurkacza. Terminarz, zasady i transmisje (21-24 grudnia)