Świetny mecz reprezentacji Polski w futsalu. Przygotowuje się do baraży o mundial

2 lut 2024, 21:14

W piątek w Koszalinie reprezentacja Polski w futsalu mierzyła się z Arabią Saudyjską. Biało-czerwoni zawodnicy spisali się doskonale i wygrali 4:1. Spotkanie było pierwszym etapem przygotowań do walki o wyjazd na mistrzostwa świata. Kolejny mecz już w niedzielę.

Reprezentacja Polski w futsalu szlifuje formę przed barażami

Reprezentacja Polski w futsalu nie wywalczyła bezpośredniego awansu na mistrzostwa świata w Uzbekistanie. Nasi zawodnicy awans na globalny czempionat wypuścili z rąk w łódzkiej Atlas Arenie. Tam przegrali 3:5 z Ukrainą i teraz pozostaje im walka w barażach.

Do kwietniowego starcia z Chorwacją, którego stawką będzie gra na mundialu, pozostało jeszcze dużo czasu, więc Polacy szlifują formę. Aktualnie nasi zawodnicy przebywają w Kaliszu, gdzie w piątek stoczyli pierwszy mecz z Arabią Saudyjską. Zawodnicy Błażeja Korczyńskiego wygrali 4:1, a strzelanie rozpoczął Piotr Skiepko.

W kolejnych minutach szanse na podwyższenie wyniku miał Jakub Raszkowski, ale nie wykorzystał dwóch doskonałych szans. W drugiej połowie do siatki Saudyjczyków trafiali natomiast Paweł Kaniewski, Mikołaj Zastawnik i Michał Kubik. Goście potrafili w końcówce meczu odpowiedzieć tylko trafieniem honorowym.

To jednak nie koniec emocji. Polacy i Saudyjczycy zaplanowali dwumecz, więc czeka nas jeszcze jedno spotkanie. Kolejny pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę, 4 lutego. Tym razem obie ekipy zagrają w Kołobrzegu.