Strona główna Piłka nożna Reprezentacja Polski z 8 milionami dolarów za Mundial

Reprezentacja Polski z 8 milionami dolarów za Mundial

0
Foto: Whatsnew2day.com

Po zakończonych już mistrzostwach świata w Rosji czas na podsumowania, ale i wypłaty dla każdej z 32 reprezentacji, które wzięły udział na tegorocznej imprezie. Polska jest wśród tych, którzy zarobili najmniej, ale wciąż zyska 8 milionów dolarów.

Osiem milionów dolarów to kwota minimalna, którą otrzyma każda z ekip biorących udział w mundialu. Nasza federacja dostanie także dodatkowe 1,5 miliona kosztów organizacyjnych. To dokładnie tyle samo, ile otrzymają byli mistrzowie świata – Niemcy, którzy także pożegnali się z imprezą w fazie grupowej.

Gdyby kadra Adama Nawałki wyszła z grupy, otrzymałaby o 4 miliony dolarów więcej. W porównaniu do poprzedniego mundialu stawki te są dokładnie takie same, ale wzrosła ta początkowa o 3 miliony dolarów.

Poniżej pełny wykaz nagród dla reprezentacji biorących udział w mistrzostwach świata w Rosji:

Drużyny, które nie wyszły z grupy – 8 milionów dolarów: Arabia Saudyjska, Egipt, Iran, Maroko, Peru, Australia, Nigeria, Islandia, Serbia, Kostaryka, Korea Południowa, Niemcy, Tunezja, Panama, Senegal, Polska.

Drużyny, które odpadły w 1/8 finału – 12 milionów dolarów: Portugalia, Argentyna, Meksyk, Japonia, Hiszpania, Dania, Szwajcaria, Kolumbia

Drużyny, które odpadły w ćwierćfinale – 16 milionów dolarów: Urugwaj,Brazylia, Rosja, Szwecja

4. miejsce – 22 miliony dolarów – Anglia
3. miejsce – 
24 miliony dolarów: Belgium
2.miejsce – 28 milionów dolarów: Chorwacja
Mistrz świata – 38 milionów dolarów: Francja

Komentarze