Reprezentacja Polski zagra z potęgą?! Jest wstępna data meczu

Aktualizacja: lut 6 2023, 14:11
lut 4 2023, 15:43

Coraz więcej wskazuje na to, że niebawem poznamy pierwszego towarzyskiego przeciwnika reprezentacji Polski w 2023 roku. Ma nim być reprezentacja Niemiec, a starcie to byłoby również okazją do symbolicznego pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego.

Aktualnie w tegorocznym kalendarzu reprezentacji Polski znajduje się tylko osiem meczów, zaplanowanych w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku. Pierwszy z nich odbędzie się 24 marca na wyjeździe z Czechami, natomiast ostatni 17 listopada, również z Czechami, ale na własnym stadionie.

Coraz bliżej meczu Polska-Niemcy

Harmonogram występów biało-czerwonych zostanie jednak uzupełniony o mecze towarzyskie. Jak dotąd nie były znane ich szczegóły, takie jak przeciwnicy czy konkretna data. Najbardziej prawdopodobne było, że Polaków będą czekać dwa sparingi – w czerwcu i listopadzie.

Teraz pojawiło się więcej konkretów. Jak informuje Sebastian Staszewski z “Interii”, obecnie dopinane są szczegóły organizacji meczu towarzyskiego z Niemcami, który miałby się odbyć 16 czerwca. Nie jest znane miejsce rozegrania tego starcia – mogą to być zarówno PGE Narodowy, jak i obiekt w Gdańsku.

Mecz z Niemcami pożegnaniem Błaszczykowskiego?

Niewykluczone, że podczas starcia z Niemcami dojdzie do symbolicznego pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego w polskiej kadrze. 37-latek zanotował aż 108 występów w narodowych barwach, natomiast po raz ostatnie zagrał dla drużyny narodowej we wrześniu 2019 roku, w bezbramkowym remisie z Austrią.

Potencjalny pojedynek z Niemcami będzie okazją do poprawy bilansu z naszymi zachodnimi sąsiadami. Jak dotąd Polacy wygrali z tym rywalem tylko raz – w październiku 2014 roku (2:0). Ostatnie starcie obu ekip to z kolei faza grupowa Euro 2016. Tamten mecz zakończył się remisem 0:0.

Finał europejskiego pucharu w Polsce?! PZPN wkracza do gry

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA