Reprezentacja U19 wygrywa w meczu towarzyskim!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 14:25
6 wrz 2019, 21:05

Polska U19 pokonała w Erewaniu reprezentacje Armenii U19 2:0. Towarzyski mecz był sprawdzianem poziomu gry naszych młodych reprezentantów. Sprostali oni roli faworyta, choć spotkanie nie należało z pewnością do najłatwiejszych.

Trener Bartłomiej Zalewski buduje drużynę od nowa. Po zespole, grającym ostatnie spotkanie w marcu tego roku, nie widać już większego śladu. Cieszy więc postawa młodych Polaków, którzy mimo towarzyskiego charakteru spotkania stanęli na wysokości zadania.

Polacy bardzo szybko objęli prowadzenie. Gola już w 4 minucie zdobył zawodnik juniorów Atletico Madryt – Javier Hyjek. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył pomocnik Legii Warszawa – Michał Karbownik. Ormianie nie zdołali pokonać Jędrzeja Grobelnego i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Polaków.

Armenia U19 0:2 Polska U19
Javier Hyjek 4, Michał Karbownik 75

Armenia: Harutjun Melkonjan – Radik Sargsjan (67′ Mamikon Dermendżjan), Wolodja Samsonjan, Karen Muradjan, Arman Ghazarjan, Petros Manukjan (85′ Artak Asatrjan) – Narek Alawerdjan (77′ Arman Kiszmiszjan), Sergej Mkrtczjan, Narek Aghasarjan – Geworg Tarachczjan (56′ Narek Grigorjan), Żirajr Szaghojan (60′ Arsen Galstjan)

Polska: Jędrzej Grobelny – Karol Smajdor (61′ Jakub Kamiński), Łukasz Bejger, Kacper Łopata (83′ Kacper Radkowski), Bartłomiej Mruk, Nicola Zalewski (60′ Marcel Wędrychowski) – Javier Ajenjo Hyjek, Szymon Czyż (46′ Marcin Szpakowski), Michał Karbownik (83′ Filip Dymerski) – Bartosz Białek (46′ Dawid Kocyła), Filip Marchwiński (72′ Michał Bogacz)