Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Rewolucja przy Łazienkowskiej. Legia wycofuje karty kibica

Rewolucja przy Łazienkowskiej. Legia wycofuje karty kibica

0

Na mecze piłkarzy Legii na stadionie przy Łazienkowskiej będzie można wejść bez karty kibica. Klub z Warszawy likwiduje obowiązek jej posiadania. Ma to zwiększyć frekwencję na trybunach. Legioniści zdecydowali się na ten krok jako pierwsi w Polsce.

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 roku narzuciła na organizatorów konieczność identyfikacji każdego kibica w zakresie imienia, nazwiska, numeru PESEL i wizerunku. Karty były najlepszym rozwiązaniem, ale blokowały możliwość przyjścia na pojedynczy mecz osobom, które nie chciały ich wyrabiać.

Teraz wystarczy ustawić się w kolejce do kasy, gdzie kamera zarejestruje  wizerunek kibica, który trafi do bazy danych, pokazać dowód osobisty i kupić bilet.

– To dobre rozwiązanie, może głównie skierowane do tych, którzy chcą przyjść na jeden tylko mecz, np. przy okazji wizyty u rodziny w Warszawie. Choć kto wie, może taki kibic wróci do nas na inne spotkania – mówi Bogdan Kuzio, który odpowiada za kwestie bezpieczeństwa w stołecznym klubie.

 

Komentarze