Rio 2016: Ennaoui w finale na 1500 metrów!

15 sie 2016, 09:17

Sofia Ennaoui awansowała do finałowego biegu na dystansie 1500 metrów kobiet. Na półfinale udział w zawodach zakończyły Angelika Cichocka i Danuta Urbanik.

Ennaoui w swoim biegu półfinałowym zajęła szóste miejsce. Polka popisała się znakomitym finiszem i ostatecznie ukończyła bieg z czasem 4:05.29 s. Reprezentantka Polski do finału awansowała z czasem, ponieważ bezpośredni awans uzyskiwała tylko pierwsza piątka w każdym z półfinałów.

W drugim biegu półfinałowym wystartowały Angelika Cichocka i Danuta Urbanik. Mistrzyni Europy z Amsterdamu od początku biegu utrzymywała się na końcu stawki. W momencie przyspieszenia nie była wstanie utrzymać się ze rywalkami i ostatecznie do mety dobiegła na ostatniej pozycji. Druga z biało-czerwonych zajęła dziesiąte miejsce z czasem 4:11.34 s.