[WIDEO] Rizespor wygrywa. Tuszyński bohaterem!

Aktualizacja: 30 gru 2015, 09:34
26 gru 2015, 14:54

Rizespor niespodziewanie pokonał Basaksehir 2:1, choć po pierwszej połowie niewiele na to wskazywało. Bohaterem meczu został Patryk Tuszyński!

W drużynie gospodarzy występuje dwóch byłych zawodników Jagiellonii Białystok. Mowa oczywiście o Nice Dzalamidze i Patryku Tuszyńskim. Dzisiaj grał tylko ten drugi. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Oba zespoły oddały po zaledwie jednym celnym strzale. Niestety dla ekipy Polaka goście w 41. minucie objęli prowadzenie i to oni zeszli na przerwę z jednobramkową przewagą.

Często jednak bywa tak, że druga połowa to zupełnie inna historia niż pierwsza część gry. Tak było i tym razem. Duża w tym zasługa tego co wydarzyło się w 50. minucie, kiedy Belozoglu dostał dwie żółte kartki jedna po drugiej dzięki czemu gospodarze mieli przewagę zawodnika. Od tej pory zarysowała się znacząca przewaga Rizesporu. W 62. minucie gry wyrównał Kadah. Czas uciekał i wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami. Nie pozwolił na to Tuszyński, który w 88. minucie zdobył zwycięską bramkę. Jest to bardzo dobry tydzień dla polskiego napastnika. Kilka dni wcześniej strzelił on bramkę w pucharowym meczu z Mersin.