Robert Lewandowski Show! Gol i dwie asysty na Camp Nou

8 sie 2022, 06:24

Robert Lewandowski fantastycznie przedstawił się publiczności w swoim debiutanckim meczu na Camp Nou. Polak najpierw strzelił gola z trudnej pozycji po kapitalnym minięciu bramkarza rywali. Natomiast następnie zanotował dwie wyjątkowej urody asysty do Pedriego. Futbolowa telepatia obu wymienionych panów mogła zrobić piorunujące wrażenie. “Lewy” dał popis swoich umiejętności. Show must go on!

Wielkie oczekiwania przed debiutem na Camp Nou

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Robert Lewandowski dołączył do drużyny FC Barcelony podczas amerykańskiego tournee. Wówczas polski snajper rozegrał trzy mecze w nowych barwach klubowych, lecz nie udało mu się zdobyć bramki. Chociaż okazji miał ku temu sporo. Jednak w trakcie prezentacji piłkarza na Camp Nou można było odczuć, że 33-latek idealnie wkomponuje się do zespołu.

Hiszpańska prasa nie pozostawiła na kapitanie reprezentacji Polski suchej nitki po występach w USA. Dodatkowo do tłuszczy krytykantów dołączyli niemieccy dziennikarze. Właściwie w naszej ojczyźnie również znalazło się pewne grono, które posiadało wyjałowioną optykę na transfer urodzonego w Warszawie zawodnika do “Blaugrany”.

Robert Lewandowski zaczarował katalońską estradę

Wczorajszy wieczór na Camp Nou iskrzył magią od pierwszych minut. Czuć było dreszcz oczekiwań wobec Polaka i kolosalne zainteresowanie potyczką. FC Barcelona zmierzyła się z UNAM Pumas, odnosząc triumf 6:0. Lewandowski otworzył wynik meczu już w trzeciej minucie rywalizacji, kiedy otrzymał podanie od Pedriego. Napastnik minął golkipera drużyny przeciwnej, po czym z ostrego kąta sprawił, że futbolówka zatrzepotała w sieci.

Na dalsze popisy naszego rodaka nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później rezultat brzmiał 2:0. Tym razem to 33-latek asystował przy trafieniu Pedrigeo, posyłając mu prostopadłą piłkę perfekcyjnie w tempo. To jednak nie koniec wybornych dań serwowanych sympatykom piłki nożnej przez kapitana reprezentacji Polski.

Piłkarską telepatię obu panów widać było na każdym kroku. W 19. minucie współzawodnictwa Lewandowski zaprezentował istną magię, zagrywając piętką do wychodzącego na czystą pozycję Pedriego. Ten znakomicie zachował się w “szesnastce” oponentów i skierował piłkę do bramki.

Oprócz Lewandowskiego i Pedriego, gole strzelali: Pierre-Emerick Aubameyang, Ousmane Dembele oraz Frenkie de Jong. Puchar Gampera powędrował w dłonie zawodników “Dumy Katalonii”. Natomiast Robertowi Lewandowskiemu wręczono specjalną statuetkę dla najlepszego piłkarza meczu.

Pierwszy pojedynek ligowy FC Barcelona rozegra w sobotę 13 sierpnia o godzinie 21:00. Przeciwnikami “Blaugrany” będzie zespół Rayo Vallecano.