Robert Lewandowski stawia na rozwój młodzieży i trenerów. Szykuje nowy projekt

Aktualizacja: 29 lut 2024, 19:18
6 lut 2024, 19:29

Robert Lewandowski w rozmowie z “Foot Truckiem” kolejny raz potwierdził, że w niedalekiej przyszłości planuje uruchomić swój projekt skupiający się na edukacji trenerów oraz młodzieży. Kapitan reprezentacji Polski nie zdradził żadnych szczegółów, ale wiadomo, że nie będzie to akademia piłkarska. Zdaniem katalońskiego “Sportu” będzie to projekt inspirowany działalnością fundacji Johana Cruyffa.Robert Lewandowski zdradza swoje plany na przyszłość

Jeden z najpopularniejszych polskich kanałów YouTube poświęcony piłce nożnej gościł u Roberta Lewandowskiego w domu. Łukasz Wiśniowski oraz Jakub Polkowski porozmawiali z piłkarzem FC Barcelony między innymi na temat jego aktualnej formy oraz przyszłości.

W drugiej części rozmowy 36-latek potwierdził, że wciąż pracuje nad uruchomieniem autorskiego projektu, który pozwoli mu przekazywać dalej swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas imponującej kariery piłkarskiej.

To nie będzie stricte akademia, ponieważ to, co chcialbym robić, to do końca w akademii bym nie mógł. Akademie i tak się rozwijają w Polsce […] To będzie bardziej w kierunku edukacyjnym, instytut. Coś co spowoduje, że będę mógł się zająć edukacją młodzieży i trenerów – przyznał napastnik.

Jednocześnie Lewandowski zaznaczył, że jeszcze przez około 3 lata gra w piłkę nożną będzie dla niego najważniejszym zajęciem. Natomiast pierwsze informacje o jego nowym projekcie edukacyjnym mają się pojawić już w tym roku.Szkoła dla młodzieży i trenerów?

Temat planów na przyszłość w wykonaniu Polaka poruszył również kataloński dziennik “Sport”, który poinformował, że napastnik FC Barcelony planuje otworzyć szkołę piłkarską dla dzieci pochodzących z rodzin o niskich dochodach. Inspiracją do utworzenia tego przedsięwzięcia ma być fundacja Johana Cruyffa powstała w 1997 roku, która współpracuje chociażby z FC Barceloną. Fundacja zajmuje się finansowaniem budowy obiektów sportowych, prowadzi specjalne programy społeczne oraz wspiera rozwój sportowy dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Piątek dogonił Lewandowskiego. Klasyfikacja Złotego Buta 2023/2024

Trzeba jednak w tym miejscu zauważyć, że powyższy opis nie do końca jest spójny ze słowami Lewandowskiego. Nie oznacza to jednak, że “Sport” błędnie stawia na inspirację holenderską gwiazdą piłki.

Johan Cruyff jest również założycielem Instytutu, który zajmuje się kształceniem sportowców oraz osób chcących związać swoją przyszłość ze sportem w inny sposób – np. w strukturach zarządczych. Instytut powstał w Amsterdamie dwa lata po powołaniu do życia fundacji (1999 r.). Dziś główna siedziba znajduje się w Barcelonie, a oddziały znajdują się w Holandii, Meksyku oraz Peru.

Należy się spodziewać, że prawdopodobnie w tym roku poznamy zdecydowanie więcej szczegółów na temat tego przedsięwzięcia Roberta Lewandowskiego.Kto w ataku na baraże o Euro 2024? Wybór niby prosty, ale jest kilka niewiadomych

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA