Robert Lewandowski ustanowił następny rekord! Niespodziewana porażka Bayernu z Mainz

30 kwi 2022, 17:35

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu 32. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium niespodziewanie przegrał z niżej notowanym rywalem z Mainz 1:3.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Porażka Bayernu Monachium

Bayern Monachium poniósł dość dotkliwą porażkę z Mainz w pojedynku wyjazdowym. Oczywiście ten rezultat nie wpływa na rozstrzygnięcia odnośnie tytułu mistrzowskiego dla Bawarczyków. Jednak Mainz pognębiło podopiecznych Juliana Nagelsmanna, gdy prowadzili po niespełna 30 minutach 2:0 (trafienia Burkardta i Niakhate). Kilka chwil później bramkę kontaktową zdobył Lewandowski.

Po przerwie następny cios wyprowadził Barreiro. Goście, pomimo wszelkich starań, nie zdołali odwrócić losów meczu. Jakby walili głową w mur. Ponadto miejscowi stworzyli około trzy razy więcej sytuacji podbramkowych i byli lepiej zorganizowani w defensywie.

Robert Lewandowski ustanowił kolejny rekord

Kapitan reprezentacji Polski to istny łowca rekordów. Na koncie napastnika jest już najlepszy wynik strzelecki pod względem trafień w jednym sezonie Bundesligi (41). Lewandowski, strzelając gola przeciwko ekipie z Moguncji, ustanowił kolejne bezkonkurencyjne osiągnięcie. Bramka zdobyta przez Polaka to 18. ligowy gol strzelony na wyjeździe. Do tej pory 33-latek dzielił dokonanie z Juppem Heynckesem i Timo Wernerem.

Bayern Monachium zapewnił już sobie tytuł mistrzów Niemiec w poprzedniej serii spotkań. Lewandowski zaliczył w tym sezonie 34. trafienie na boiskach niemieckiej ekstraklasy.

Javi Martinez chce transferu Lewandowskiego. „W La Liga miałby dwie Złote Piłki”