Robert Lewandowski zapewnił triumf Barcelonie! Polak bohaterem “Blaugrany” w doliczonym czasie gry [WIDEO]

30 paź 2022, 16:16

FC Barcelona wygrała z Valencią w meczu dwunastej kolejki La Liga (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa “Dumy Katalonii” w doliczonym czasie gry zdobył Robert Lewandowski. Wcześniej kapitanowi reprezentacji Polski zabrakło szczęścia, gdy po jego strzale głową futbolówka odbiła się od słupka. Swoją szansę miał również Raphinha, który huknął jak z armaty, jednak uderzenie Brazylijczyka wylądowało na poprzeczce.

Robert Lewandowski bohaterem FC Barcelony

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

FC Barcelona jechała na Estadio Mestalla, aby zmierzyć się z Valencią, w kiepskich nastrojach po odpadnięciu w słabym stylu z Ligi Mistrzów. Dotkliwa porażka z Bayernem Monachium mogła odcisnąć piętno grze “Dumy Katalonii”, jednak od początku spotkania z “Nietoperzami” widoczna była chęć do strzelania goli. Tyle że brakowało skuteczności.

Zwłaszcza pierwsza połowa to świetne tempo dyktowane przez “Blaugranę”. Świetną akcję zmarnował Ansu Fati, następnie nadeszła 44. minuta potyczki. Wówczas w pole karne z lewej strony boiska dośrodkowywał Jordi Alba. Robert Lewandowski uderzył piłkę głową i trafił tylko w słupek. Bramka wisiała w powietrzu.

Podczas drugiej połowy byliśmy świadkami następnych prób na zanotowanie trafienia przez podopiecznych Xaviego Hernandeza. Pedri znalazł w polu bramkowym Ferrana Torresa, ale ten nawet nie trafił w futbolówkę. Następnie Raphinha uderzył z ogromną mocą, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce. Wreszcie w doliczonych czasie gry rywalizacji, kiedy wspomniany Brazylijczyk posłał wrzutkę w pole karne, zaś Lewandowski sprytnie skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Giorgiego Mamardaszwiliego.

Tym trafieniem kapitan reprezentacji Polski zapewnił FC Barcelonie odniesienie zwycięstwa nad Valencią 1:0. Lewandowski w bieżącym sezonie rozegrał łącznie 17 meczów w barwach “Dumy Katalonii”, zdobywając 18 bramek oraz notując cztery asysty.

FC Barcelona w tym momencie zajmuje pozycję lidera La Liga z dorobkiem 31 punktów. Taką samą liczbę “oczek” posiada Real Madryt, choć ma rozegrane jedno spotkanie mniej. Trzecie jest Atletico Madryt, które zaliczyło dotychczas 23 punkty. Kolejne starcie w La Lidze “Blaugrana” rozegra w sobotę 5 listopada. Rywalami drużyny Xaviego będzie Almeria.

Znany magazyn przygotował rankingi najlepszych piłkarzy. Lewandowski i Zieliński w TOP 3