Roma pewnie wygrywa, a Wojciech Szczęsny zachowuje czyste konto

Aktualizacja: 7 lis 2016, 02:33
6 lis 2016, 23:03

AS Roma wygrała na Stadio Olimpico w Rzymie z Bologną 3:0. W bramce pewnie grał Wojciech Szczęsny.

Bologna przyjechała do Rzymu sprawić niespodziankę, bo to właśnie gospodarze byli zdecydowanym faworytem. W bramce od pierwszej minuty pojawił się Wojciech Szczęsny, który w Serie A broni regularnie.

Początek meczu należał do gości, którzy w pierwszych dziesięciu minutach stworzyli sobie okazje, w tym bardzo groźną, gdy Krejci strzelał głową w kierunku bramki Szczęsnego. Roma po kilku dłuższych chwilach otrząsnęła się i już w 13. minucie za sprawa Salaha wyszła na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy gospodarze prowadzili grę i utrzymali dobry wynik. Szczęsny raz popisał się dobrą szybkością i koncentracją, gdy jego kolega z drużyny podał mu za lekko. Na szczęście bramkarz reprezentacji Polski uprzedził pędzącego Sadiqu.

W drugiej połowie śmiało poczyniał sobie Salah z Perottim. Ten pierwszy strzelił w 62. minucie wykrorzystał sytuacje jeden na jeden i zdobył drugą bramkę. Dziesięć minut później Egipcjanin dobił uderzenie Edina Džeko i zanotował hat-tricka.

Drużyna Szczęsnego pozostaje na drugim miejscu w tabeli. Do Juventusu brakuje im czterech punktów.