Roma wygrywa z Chievo. Czyste konto Szczęsnego

8 maj 2016, 14:16

AS Roma pokonała u siebie Chievo (2:0) w 37. kolejce Serie A. Dobry mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Pierwsza bramka dla Romy padła w 18. minucie. Nainggolan przejął piłkę przed polem karnym i oddał strzał w lewy dolny róg pokonując bramkarza. Chievo miało szansę na wyrównanie.  Floro uderzył mocno w prawy róg, ale Szczęsny odgadł jego intencje i dobrze interweniował.

W 39. minucie było już 2:0. Antonio Rudiger wyskoczył wysoko do dośrodkowania po stałym fragmencie gry i główką skierował piłkę na słupek, a ta wpadła do bramki.

W drugiej połowie Roma kontrolowała spotkanie i nie dała strzelić sobie żadnej bramki. Za to w 85. minucie Pjanic znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i posłał piłkę do siatki ustalając wynik  na 3:0.

Wojciech Szczęsny zanotował kolejne czyste konto. Każda interwencja była bardzo pewna, mimo, że nie było ich wiele.