Ronaldo i spółka rozgromili Estonię. Grali ekstraklasowicze

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:42
8 cze 2016, 22:43

Portugalia rozegrała ostatni sparing przed UEFA Euro 2016 i z przytupem przystąpi do europejskiego czempionatu! Cristiano Ronaldo i spółka rozgromili Estonię aż 7:0!

Podopieczni Fernando Santosa rozpoczęli kanonadę jednak dopiero w 36. minucie. Przepiękne dośrodkowanie Ricardo Quaresmy zewnętrzną częścią stopy wykorzystał niezawodny Cristiano Ronaldo. 2 minuty później to już jednak sam zawodnik Besiktasu wpisał się na listę strzelców podwyższając prowadzenie gospodarzy. Tuż przed przerwą ponownie Cristiano Ronaldo wyprowadził Portugalczyków na 3:0.

Na drugą połowę gwiazdor Realu Madryt już nie wyszedł, ale nie zmieniło to obrazu gry. Portugalia nadal była stroną zdecydowanie przeważającą i 10 minut po wznowieniu gry mieliśmy już 4:0. Tym razem gola strzelił Pereira. Minęło 6 minut, a na tablicy wyników widniał wynik 5:0! Tym razem jednak to estoński obrońca, Karol Mets pokonał swojego bramkarza. W 77. minucie drugie trafienie tego wieczoru zaliczył fantastycznie dziś dysponowany Quaresma, a na 10 minut przed końcem wynik ustalił wprowadzony w 59. minucie Eder.

W drużynie Estonii całe zawody rozegrał obrońca Górnika Zabrze, Ken Kallaste jednak wystarczy spojrzeć na wynik by stwierdzić, że nie zaliczy on tego dnia do udanych, ponadto w 87. minucie zobaczył żółtą kartkę…W 70. minucie na placu gry pojawił się również pomocnik Jagiellonii Białystok, Konstantin Vassiljev jednak nie zdołał odmienić stylu gry swojej reprezentacji.