czwartek, 30 czerwca, 2022

Rosja domaga się odszkodowania od FIFA i UEFA. Chodzi o mecz z Polską

Reprezentacja Rosji i kluby pochodzące z tamtego kraju są cały czas zawieszone w rozgrywkach międzynarodowych. Z decyzją FIFA i UEFA nie zgadza się tamtejsza federacja piłkarska (RFU), która domaga się odszkodowania.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Najbardziej dotkliwa dla „Sbornej” jest decyzja dotycząca meczu, którą miała rozegrać przeciwko reprezentacji Polski. Rosja została wykluczona bowiem ze starcia barażowego o awans na mistrzostwa świata i ukarana walkowerem. Dzięki temu biało-czerwoni od razu awansowali do finału, gdzie zmierzyli się ze Szwedami.

Rosja domaga się odszkodowania. Najwięcej za mecz z Polską

Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) złożył w tej sprawie skargę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Zażalenie zostało jednak odrzucone, a decyzja FIFA podtrzymana. Rosjanie nie zamierzają jednak się poddawać i już zapowiadają kolejny pozew. Portal Championat.com twierdzi, że RFU będzie tym razem domagał się odszkodowania od decyzji FIFA i UEFA.

Mówimy o zrekompensowaniu kosztów pieniężnych z tytułu zawieszenia umów sponsorskich, a także wstrzymania wypłat dla programów dla dzieci i młodzieży, które zostały uruchomione z inicjatywy FIFA i UEFA — cytuje Rosjan portal „Sport.pl”.

Niestety, nie podano, o jakie dokładnie kwoty ma chodzić. Wiadomo jednak, że Rosjanie najwięcej pieniędzy domagają się za walkower w meczu przeciwko Polsce.

Rosja chce wykluczenia Polski z MŚ 2022. „To powinien być walkower”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA