[WIDEO] RSC Anderlecht wraca na dobre tory. Hat-trick Teodorczyka!

25 lut 2018, 19:47

Doskonały mecz zagrał dziś Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik, choć przez większość obecnego sezonu znacznie zawodził, zdobył dziś trzy gole w meczu Anderlechtu z Royal Mouscron.

Piłkarze “Fiołków” byli w tym meczu faworytami i pewnie zmierzali po zwycięstwo w tym meczu. Mimo, że w ostatnich meczach nie grali zbyt dobrze, potrafili dziś się odbudować i pokonać Mouscron 5:3 (2:0). Duży udział miał w tym Łukasz Teodorczyk.

Polak na początku nie miał szczęścia, bo jego uderzenia często były blokowane przez defensorów rywali. Za to bardzo dobrze od razu prezentował się znany z boisk Ekstraklasy, Ryota Morioka. To właśnie Japończyk w 26. minucie otworzył wynik spotkania.

Pod koniec pierwszej odsłony, strzelec pierwszej bramki został sfaulowany w polu karnym rywali, za co arbiter podyktował “jedenastkę”. Rzut karny wykorzystał nie kto inny jak Łukasz Teodorczyk.

Po zmianie stron, nadal grę kontrolował Anderlecht. W 57. minucie mistrzom Belgii udało się podwyższyć prowadzenie, a stało się to po raz kolejny za sprawą Teodorczyka. Polak wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej flanki i głową wpakował piłkę do siatki. Niecałe cztery minuty później, były zawodnik m.in. Lecha Poznań cieszył się ze zdobycia hat-tricka. Tym razem asystował mu Gerkens.

Wysokie prowadzenie nieco uśpiło piłkarzy RSC Anderlecht, którzy w następnych elementach spotkania stracili trzy gole i trzeba przyznać, że w pewnym momencie zrobiło się gorąco. Sytuację uspokoił jednak niezawodny Ryota Morioka, który w drugiej minucie doliczonego czasu gry zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty, strzelając na 5:3.

RSC Anderlecht – Royal Excel Mouscron 5:3 (2:0)
1:0 – Ryota Morioka 26′
2:0 – Łukasz Teodorczyk 45+2 (k.)
3:0 – Łukasz Teodorczyk 57′
4:0 – Łukasz Teodorczyk 61′
4:1 – Taiwo Awoniyi 70′
4:2 – Benjamin Van Durmen 72′
4:3 – Teddy Mezague 84′