Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Ruch Chorzów na drodze Legii po mistrzostwo Polski

Ruch Chorzów na drodze Legii po mistrzostwo Polski

0

Ruch Chorzów szans na znalezienie się w “ósemce” po 30. kolejkach T-Mobile Ekstraklasy już nie ma, lecz walczyć o ligowe punkty warto, bo utrzymanie w lidze to cel nadrzędny każdej ekstraklasowej ekipy. Taki na pewno też przyświeca podopiecznym Fornalika, którzy mają zaledwie trzy punkty przewagi nad ostatnim Zawiszą Bydgoszcz.

Dzisiaj o jakiekolwiek punkty będzie niezwykle ciężko, bowiem do Chorzowa przyjeżdża aktualny mistrz Polski – Legia Warszawa. Jednak Legia ostatnio gra bardzo nierówno, przeplata zwycięstwa porażkami i pod nieobecność sprzedanego do Chin Radovicia radzi sobie o wiele gorzej. To szansa dla rozpędzonego Ruchu Chorzów, który nie przegrał już od trzech kolejek.

Aktualnie liderująca w tabeli Legia Warszawa ma zaledwie cztery punkty przewagi nad goniącym ją, ale raczej w żółwim tempie Lechem Poznań. Przy obecnym systemie rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy (podział punktów po 30. kolejce), przewaga jest to zdecydowanie znikoma.

Przewidywane składy:

Ruch Chorzów: Putnocky – Konczkowski, Helik, Grodzicki, Oleksy, Zieńczuk, Babiarz, Surma, Gigołajew – Starzyński – Kuświk.

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Astiz, Rzeźniczak, Brzyski – Żyro, Furman, Jodłowiec, Guilherme, Kucharczyk – Saganowski.

Ruch Chorzów – Legia Warszawa 24.04.2015 r. godzina 20:30

 

 

Komentarze