Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Ruch Chorzów zmieni lokalizację! Będzie grać na jednym z największych stadionów w...

Ruch Chorzów zmieni lokalizację! Będzie grać na jednym z największych stadionów w Polsce!

0
Wizualizacja: GMP

W środę przedstawiciele Ruchu Chorzów zawarli umowę z miastem, dzięki czemu już od przyszłego roku będą stacjonować na Stadionie Śląskim, który jest obecnie w przebudowie.

Ta sprawa ciągnie się już dobrych kilka lat. Mimo chęci zawarcia porozumienia z obu stron, dopiero teraz została zawarta umowa. Podpis pod dokumentem potwierdzającym współpracę złożył Prezes Ruchu Chorzów SA – Dariusz Smagorowicz oraz Prezes Stadionu Śląskiego Sp. z o.o.

Klub z Chorzowa będzie miał dostęp do Stadionu Śląskiego po ukończeniu jego modernizacji, która zaplanowana jest na okres letni 2017 roku. Bardzo prawdopodobne jest więc, że w sezonie 2017/2018 “Niebiescy” będą mogli pochwalić się największym obiektem na polskich boiskach ligowych.

Pojemność Stadionu Śląskiego, który niegdyś był miejscem rozgrywania meczów reprezentacji Polski, ma wynosić niespełna 55 tysięcy. W tym miejsca dla niepełnosprawnych, dziennikarzy, loże VIP i sektory biznesowe.

Komentarze