Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Ruch strzeli sobie samobója i zwolni trenera?

Ruch strzeli sobie samobója i zwolni trenera?

0

Kryzys Ruchu Chorzów trwa w najlepsze. “Niebiescy” coraz bliżej są opuszczenia zaplecza Ekstraklasa, przez co pracę może stracić trener.

W miniony weekend z Chorzowa komplet punktów wywiozło Podbeskidzie Bielsko-Biała. “Górale” po dobrej grze wygrali 2:0 i polepszyli nieco swoją sytuację w Nice I lidze. Nie można tego powiedzieć o chorzowianach, którzy po 21. kolejkach zamykają tabelę mając na swoim koncie raptem 12 punktów.

Dziś w mediach zaczęto spekulować, że działacze Ruchu rozważają zwolnienie Juana Rocha, którego miałby zastąpić Bogusław Pietrzak. – Nie zamierzamy zwalniać Rochy. Przecież nie będę rozstawał się z trenerem po jednej przegranej. Zastanawiamy się nad innymi rozwiązaniami, które mają na celu pomóc drużynie, ale to nie ma nic wspólnego ze zwolnieniem Argentyńczyka – uciął spekulacje jednak prezes Janusz Paterman w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Wydaje się, że ewentualna zmiana szkoleniowca może być strzałem w kolano “niebieskich”. Rocha to bowiem profesjonalista “pełną gębą”, jak na warunki polskiej piłki.

Komentarze