Rumak trenerem w Niecieczy?

W ostatnich dniach wiele mówi się o tym, że po sensacyjnym zwolnieniu z posady trenera Bruk-Betu Termaliki Czesława Michniewicza jego miejsce może zając inny trener pozostający bez pracy – Mariusz Rumak.

Jedni mówili o tym, jako o sensacji, inni o usprawiedliwionym działaniu, jedno jest pewne, zwolnienie Michniewicza z posady trenera wywołało dużo szumu w mediach sportowych. Gdy jednak przyjrzeć się na ostatnie mecze drużyny pod jego wodzą nie wygląda to zbyt kolorowo. Niecieczanie nie wygrali żadnego z meczów rundy wiosennej, zdobywając tylko 3 punkty. Z drugiej strony nadal jednak są w górnej ósemce, choć przewaga nad ostatnią drużyną, która powalczy o mistrzostwo Polski zmalała do zaledwie 3 pkt.

Być może w Niecieczy mają słabą pamięć, ponieważ dokładnie rok temu w tym momencie drużyna była poza górną ósemką i miała na koncie mniej, bo 32 punkty, o 4 mniej niż dziś.

Trener Michniewicz został jednak zwolniony, a ostatnie treningi poprowadził jego dotychczasowy asystent – Marcin Węglewski. Wiemy jednak, że zespól w następnym meczu poprowadzi ktoś inny. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest 40-letni Mariusz Rumak, który od grudnia pozostaje bez pracy trenerskiej. Mimo młodego jak na trenera wieku ma on już spore doświadczenie na tej posadzie, prowadził min. Lecha Poznań, Zawiszę Bydgoszcz oraz oczywiście Śląska Wrocław.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama