Rywal Cracovii pokonuje w sparingu Zagłębie Sosnowiec

24 cze 2019, 00:42

Piłkarze spadkowicza z polskiej Ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec, ponieśli porażkę w towarzyskim meczu z DAC Dunajską Stredą. Słowacki klub jest pierwszym rywalem w walce o Ligę Europy innego polskiego klubu – Cracovii.

W początkowej fazie spotkania, polska drużyna dość często dochodziła do głosu i po pierwszej połowie utrzymywała wynik remisowy (2:2). W drugiej połowie znaczną przewagę osiągnęli rywale, przez co zdołali zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Sosnowiczanom do dobrego wyniku zabrakło nieco odwagi i determinacji, ale należy pamiętać, że było to tylko spotkanie towarzyskie. Trener Radosław Mroczkowski miał doskonałą okazję, by sprawdzić dyspozycję poszczególnych zawodników. W szeregach Zagłębia zagrało także wielu piłkarzy testowanych.

23 czerwca 2019, 11:00 – mecz towarzyski

Dunajská Streda – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:2)

0:1 Błażej Radwanek 10′
1:1 Stanislav Bilenkyi 30′
2:1 Mate Vida 35′
2:2 Błażej Radwanek 45′
3:2 Taiwo Abdulrahman 51′

Zagłębie: 23. Matko Perdijić (46, 56. Krystian Stępniowski) – 34. Andrei Ciofu (46, 32. Mateusz Bieniek; 69, 87. Konrad Kumor), 25. Piotr Polczak (46, 31. Kacper Radkowski), 22. Płamen Kraczunow (71, 21. David Andronic), 2. Rafał Grzelak (75, 24. Martin Pribula) – 16. Patryk Małecki (75, 10. Roman Janicki), 21. David Andronic (46, 3. Konrad Budek), 17. Carl Stewart (85, 28. Michał Kieca), 24. Martin Pribula (46, 5. Wojciech Słomka) – 27. Błażej Radwanek (58, 8. Tomasz Pietrzak), 28. Michał Kieca (46, 77. Mateusz Szwed).

FC DAC 1904 Dunajská Streda: 36. Martin Jedlička – 82. César Blackman, 66. Martin Bednár, 71. Dániel Csóka, 2. Milan Šimčák – 19. Abdulrahman Taïwo (64, 40. Zuberu Sharani), 26. Kristián Koštrna (46, 23. Ladislav Nagy), 20. Máté Vida (70, 25. Dominik Veselovský), 17. Stanisław Biłeńkyj (81, 33. Matúš Malý), 45. Lukáš Čmelík (64, 32. Ernest Boateng) – 29. Marko Divković (64, 7. Jakub Švec).