Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary IFK Goeteborg lub Llandudno Town rywalem Piasta Gliwice w eliminacjach Ligi Europy!

IFK Goeteborg lub Llandudno Town rywalem Piasta Gliwice w eliminacjach Ligi Europy!

0

Wicemistrzowie Polski, czyli zespół Piasta Gliwice trafi na zwycięzcę pary IFK Goeteborg (Szwecja) – Llandudno Town (Walia) w eliminacjach II rundy Ligi Europy.

Drużyna z Gliwic nie była rozstawiona przed losowaniem a więc mogła liczyć na teoretycznie silniejszych rywali w zmaganiach o fazę grupową Europa League. Potencjalnymi rywalami mogły być też ekipy Genk (Belgia), NK Maribor (Słowenia), Austrii Wiedeń, czy Partizana Belgrad (Serbia).

Gliwiczanie pierwszy mecz zagrają u siebie 14 lipca a rewanż będzie miał miejsce 21 lipca 2016 r.

Nadchodzący sezon w europejskich pucharach będzie ważny dla rankingu krajowego UEFA na przyszły sezon, który decyduje o rozstawieniu ekip piłkarskich z poszczególnych państw. Obecnie zajmujemy 18. miejsce, ale za rok będziemy na 21., gdyż wyprzedzą nas Szwecja, Norwegia i Białoruś. Różnice punktowe są niewielkie, a zatem dobre wyniki Legii Warszawa, Piasta Gliwice, Zagłębia Lubin oraz Cracovii mogłyby sprawić, że drużyny z wspomnianych wyżej krajów nie zdołają nas wyprzedzić.

 

Komentarze