Sadio Mane nie zagra na MŚ w Katarze?! Dramat piłkarza Bayernu

9 lis 2022, 16:10

We wtorek Sadio Mane wystąpił w meczu Bayernu Monachium z Werderem Brema wygranym przez drużynę “Die Roten” aż 6:1. Jednak Senegalczyk nie będzie miło wspominał tego pojedynku, ponieważ już w 20. minucie spotkania opuścił boisko. Wszystko z powodu kontuzji, której się nabawił. Jak się okazuje, uraz 30-latka prawdopodobnie wykluczy jego udział w zbliżającym się mundialu w Katarze.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sadio Mane nie wystąpi na Mistrzostwach Świata 2022

We wtorek wieczorem Bayern Monachium podejmował przed własną publicznością Werder Brema, który ostatecznie rozgromił 6:1. W wyjściowej jedenastce ekipy prowadzonej przez trenera Juliana Nagelsmanna znalazł się Sadio Mane. Niestety, 30-latek już po dwudziestu minutach rywalizacji został zastąpiony na placu gry przez Leroya Sane.

Wcześniej zawodnik “Die Roten” przysiadł na murawie, trzymając się rękami w okolicach kolana. Jak poinformował dziennik “L’Equipe”, Mane zerwał ścięgno przy głowie kości strzałkowej. Oczywiście, doniesienia potwierdził klub z Bawarii, jednak – póki co – nie wiadomo, ile potrwa przerwa piłkarza od futbolu.

– Sadio Mane doznał kontuzji prawej kości strzałkowej podczas wygranego przez Bayern meczu z Werderem Brema 6:1. Piłkarz Roku w Afryce opuści sobotni mecz z Schalke 04. Dalsze badania nastąpią w najbliższych dniach, Bayern wymieni informacje ze stroną medyczną Senegalskiego Związku Piłki Nożnej – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Bayernu Monachium.

Francuscy dziennikarze mówią o kilkutygodniowej absencji, przez co Senegalczyk nie pojechałby na Mistrzostwa Świata do Kataru. Byłaby to ogromna strata dla kadry narodowej Senegalu, w której Mane wystąpił dotychczas 92-krotnie, strzelając 33 gole.