Salah zaatakowany! Afera w trakcie meczu z Senegalem

30 mar 2022, 11:33

Reprezentacja Senegalu wywalczyła awans na mundial w Katarze, eliminując Egipt. Jednak mecz zakończył się skandalicznym zachowaniem senegalskich kibiców, którzy oślepiali rywali laserami podczas konkursu rzutów karnych. A na koniec oberwał Mohamed Salah, którego obrzucono przedmiotami.

bonus na start dla zarejestrowanych

Mecz w senegalskim Diamniadio po upływie dziewięćdziesięciu minut na tablicy rezultatów widniał wynik identyczny, jak kilka dni wcześniej w Kairze. Tyle że tym razem to Senegal prowadził 1:0. Do rozstrzygnięcia kwestii awansu potrzebna była dogrywka, ale i w niej nie padło ostateczne rozwiązanie.

Seria rzutów karnych rozpoczęła się od pudeł czterech pierwszych wykonawców. Niemniej to nie zmarnowane “jedenastki” najbardziej przykuły uwagę piłkarskiego świata. Znowu zabłysnęli sympatycy. Dosłownie. Fani zespołu Senegalu świecili laserami po oczach piłkarzy drużyny przeciwnej.

Na tym nie koniec, bowiem kibice zaatakowali kapitana reprezentacji Egiptu. Gdy Mohamed Salah opuszczał stadion, w jego kierunku poleciały rozmaite przedmioty z trybun. To następny bezmyślny akt agresji ze strony fanów wobec zawodników.

Gwoli formalności – “Lwy Terangi” awansowały do mistrzostw świata w Katarze.