Salamon już się witał z Serie A, jednak jeszcze musi poczekać

Aktualizacja: 30 kwi 2016, 21:48
30 kwi 2016, 17:00

Dzisiaj o godzinie 15:00 rozpoczęły się dwa spotkania 39. kolejki włoskiej Serie B, w których grały drużyny polskich zawodników. Dwóch z nich już dziś mogło zapewnić sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

W pierwszym meczu Brescia podejmowała u siebie Vicenzę. Ciężko było wskazać faworyta meczu, ponieważ oba zespoły grały mocno w kratkę i znajdowały się zdecydowanie poza czołówką ligi.

W meczu tym wręcz ogromną przewagę mieli goście. Kłopot jednak tkwił w tym, że świetnie w bramce Bresci spisywał się Stefano Minelli. W doliczonym czasie gry jednak Vicenza miała jeszcze jedną okazję, wręcz stuprocentową, ponieważ był to rzut karny. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Cristian Galano i dał wygraną swojej drużynie.

Tomasz Kupisz rozegrał cały mecz.

Vicenza po tym triumfie jest 15.(45 pkt). Brescia plasuje się pięć miejsc wyżej(54 pkt). W następnej kolejce Lanerossi podejmą u siebie Entellę(07.05), zaś zespół polskiego pomocnika na wyjeździe zagra ze Spezią(09.05).

Brescia-Vicenza 0:1
Galano 90+1′(k)

czerwona kartka: Martinelli(Brescia) 90+2′

W drugim, ciekawszym starciu, Cagliari podejmowało Livorno. Mecz miał kolosalne znaczenie dla obu ekip. Pierwsza mogła już dziś świętować awans do Seria A, zaś druga musiała heroicznie bronić się przed spadkiem z ligi.

Lepiej w spotkanie weszli faworyzowani gospodarze. W 26. minucie Niccolo Giannetti pokonał Carlo Pinsoglio i dał prowadzenie swojemu zespołowi. W 58. minucie czerwoną kartkę otrzymał Gianni Munari, pomocnik Rossoblu. Wydawało się, że w kolejnych minutach goście przycisną i stworzą sobie sytuacje do wyrównania. W 65. minucie mieliśmy jednak 2:0, po wykorzystanym karnym Joao Pedro. W 68. minucie jedenastkę miało także Livorno. Nie wykorzystał jej Daniele Vantaggiato, jednak dobitka była już skuteczna. Trzy minuty później mieliśmy już 2:2. Gola na wagę punktu dla 21. zespołu ligi zdobył Marco Biagianti.

Bartosz Salamon rozegrał cały mecz, zaś Krystian Popiela nie znalazł się w kadrze meczowej.

Cagliari wciąż jest 2.(74 pkt). Nad 3. Trapani ma osiem punktów przewagi. Livorno plasuje się na przedostatniej pozycji(37 pkt). Do miejsca barażowego traci już cztery oczka. W następnej kolejce drużyna Polaków podejmie na wyjeździe Bari(06.05), zaś podopieczni Ezio Gelaina u siebie zagrają z Perugią(07.05).

Cagliari-Livorno 2:2