Salamon i spółka w Serie A!

6 maj 2016, 22:20

W spotkaniu rozpoczynającym 40. kolejkę zmagań we włoskiej Serie B Cagliari pokonało na wyjeżdzie Bari aż 3:0. Tryumf drużyny Polaka okazał się na tyle cenny, że zapewnił im awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Mecz pomiędzy 2. a 6. drużyną tabeli był niewątpliwie hitem kolejki. Niestety reprezentant Polski, Bartosz Salamon rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Goście objęli prowadzenie w 24. minucie kiedy to piłkę do bramki wpakował Joao Pedro.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać aż do drugiej połowy. W 48. minucie prowadzenie podwyższył Farias. Wynik meczu w 87. minucie ustalił Cerri.

Polski stoper pojawił się na murawie w 83. minucie zmieniając Di Gennaro.

Drużyna Polaka na dwie kolejki przed końcem rozgrywek plasuje się na drugiej lokacie z dorobkiem 77 punktów.