Strona główna Piłka nożna Salamon trafi na stałe do Serie B?

Salamon trafi na stałe do Serie B?

0

Włoskie media informują, że Bartosz Salamon jeszcze w tym okienku może na stałe opuścić Sampdorię Genua. Pescara Calcio – klub, w którym reprezentant Polski spędził poprzedni sezon na zasadzie wypożyczenia, chciałby ponownie sprowadzić 24-latka na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia, jednak tym razem na zasadzie transferu definitywnego.

Dziennik „Il Centro” poinformował, że „Delfiny” złożyły już klubowi z Genui pierwszą ofertę za rosłego defensora. Drugoligowiec chciał zapłacić „Sampie” milion euro, lecz władze przedstawiciela Serie A nie wyraziły zgody. Zadowoliłaby ich najprawdopodobniej suma dwóch milionów europejskiej waluty.

Niebawem ma dojść do spotkania przedstawicieli obu klubów w celu dalszych negocjacji. Jeśli nie doszliby oni do porozumienia, Salamon zostanie najpewniej znowu wypożyczony, ponieważ trener Walter Zenga nie widzi w nim piłkarz podstawowego składu, co było widać w pierwszych meczach tego sezonu, kiedy to w obu starciach przeciwko Vojvodinie Nowy Sad, nasz rodak siedział tylko na ławce rezerwowych.

W poprzednim sezonie Salamon rozegrał dla Pescary ogółem 38 spotkań i strzelił 1 bramkę.

Komentarze