Sampdoria przegrywa z Barceloną, 70 minut Karola Linettego!

10 sie 2016, 22:24

Sampdoria Genua przegrała 2:3 z FC Barceloną w meczu o Puchar Gampera. Karol Linetty rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce i zaliczył kluczowy odbiór, który zapoczątkował akcję bramkową Sampdorii.

Dokładnie tydzień temu Bartosz Kapustka zadebiutował w barwach Leicester City, rozgrywając trzydzieści minut przeciwko FC Barcelonie. Dzisiejszego wieczoru kataloński klub mierzył się z Sampdorią Genua, czyli zespołem innego reprezentanta Polski. Karol Linetty rozpoczął starcie o Puchar Gampera w wyjściowej jedenastce.

Barcelona rozpoczęła strzelanie w 16. minucie – Iniesta dograł w pole karne do Messiego, ten przewrotką strącił piłkę wprost na wbiegającego Suareza, który wpakował futbolówkę do siatki. Cztery minuty poźniej było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Messi, wykorzystując dośrodkowanie Rakiticia i złe ustawienie defensorów Sampdorii. W 23. minucie kluczowym odbiorem po wysokim pressingu popisał się Linetty, piłka następnie trafiła do Muriela, a ten pewnym strzałem pokonał Bravo. Dziesięć minut później Messi podwyższył prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego. W pierwszej połowie Karol Linetty nie wyglądał na przestraszonego klasą rywali, a na tle przeciętnie się prezentujących kolegów z linii pomocy wyróżniał się opanowaniem.

W drugiej odsłonie tempo meczu spadło, a Barcelona utrzymywała posiadanie piłki na poziomie 80%. W 65. min. Linetty zbyt pasywnie zachował się przy szarżującym Messim, który zdołał dośrodkować do Ardy Turana. Na szczęscie dla Polaka Turek trafił zaledwie w poprzeczkę. Pięć minut później Linetty opuścił boisko, zbierając oklaski od kibiców zgromadzonych na Camp Nou. W 78. min. Sampdoria zdobyła bramkę kontaktową, ale do końca meczu utrzymał się wynik 3:2 dla Barcelony.

Linetty wykorzystał 70 minut, jakie dostał od trenera w meczu z Barceloną. Odegrał kluczową rolę przy bramce swojego zespołu, dobrze czytając grę i przechwytując piłkę. Polak pokazywał się do gry, również aktywnie pracował w defensywie. Spotkanie mógł zakończyć z asystą na swoim koncie, ale jego koledze z drużyny zabrakło precyzji przy wykończeniu.

FC Barcelona 3:2 Sampdoria Genua

Bramki: Suarez 16, Messi 21′, 34′ – Muriel 23′, Budimir 78′