Sarnacki wygrywa w Warszawie

Aktualizacja: 18 cze 2015, 21:27
1 mar 2015, 17:10

Maciej Sarnacki pokonał w finale Kim Sung Mina z Korei Południowej w finale wagi +100 kg Pucharu świata judoków, który odbył się w Warszawie.

W walce o trzecie miejsce Jakub Kubieniec(81) pokonał Izraelczyka Asafa Chena. Również na najniższym stopniu podium uplasował się Patryk Ciechomski(90), który wygrał z Komronshochem Ustopirijonem z Turkmenistanu . Piąte miejsce zajął Jakub Wójcik(100), który przegrał mały finał z Brytyjczykiem Philipem Awitialcarazem.

Siódme miejsce zajął Igor Dzierżanowski(90).

Sarnacki spisał się bardzo dobrze, mimo, że ostatnio przez chorobę schudł aż siedem kilo. Polak wszystkie cztery walki wygrał przed czasem.

Z Koreańczykiem z południa, którego Polak pokonał w finale zmierzył się trzy miesiące temu na wyspie Jeju. Wówczas lepszy okazał się Kim Sung Min.

Wczoraj w kategorii 66 kg piąte miejsce zajął Aleksander Beta z Gwardii Łódź, zaś w kategorii 60 kg Łukasz Kiełbasiński(Ryś Warszawa) był siódmy.