Schalke pokonało Lokomotiw Moskwa. Drużyna Krychowiaka i Rybusa odpada z pucharów

11 gru 2018, 21:04

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Lokomotiw Moskwa 1:0 po bramce Alessandro Schopfa. Tym samym mistrz Rosji z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie pożegnał się z rozgrywkami europejskimi w tym sezonie.

Już przed rozpoczęciem spotkania pewne było, że wicemistrz Niemiec zagra na wiosnę w Lidze Mistrzów. Lokomotiw walczył jedynie o 3. pozycję w grupie D z tureckim Galatasaray. Aby zespół ze stolicy Rosji awansował do 1/16 Ligi Europy musiał pokonać dziś swojego rywala i liczyć na co najwyżej remis tureckiej ekipy w starciu z FC Porto.

Spotkanie było jednak dość wyrównane i nie widać było większej determinacji ze strony rosyjskiej drużyny. Oba zespoły grały dość asekuracyjnie, tworząc niewielkie zagrożenie pod bramką rywala. W końcowych minutach pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Rybus, jednak piłka nieznacznie minęła bramkę.

W drugiej połowie Lokomotiw zaczął grać nieco odważniej, jednak nadal nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Fahrmanna. Schalke w samej końcówce spotkania zdołało przypieczętować swój pewny już awans do 1/8 finału za sprawą trafienia Alessandro Schopfa, który wykorzystał nienajlepszą interwencję golkipera Lokomotiwu. Ostatecznie niemiecki zespół z 11pkt na koncie zajął 2. pozycję w tabeli i z niecierpliwością czekał będzie na wiosenne mecze w fazie pucharowej. Dla ekipy Krychowiaka i Rybusa było to tym samym ostatnie spotkanie w tegorocznych europejskich pucharach.

Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 Lokomotiw Moskwa

90+1. Schopf

Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann (C) – Goller (59. Harít), Naldo, Nastasić, Mendyl (16. Baba Rahman) – Stambouli – Schöpf, Serdar, Mascarell – Teuchert (72. Kutucu), Konopljanka

Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Höwedes, Rybus – Barinov, Krychowiak, Dienisow (C), Al. Mirančuk – Éder (46. An. Mirančuk), Farfán (80. Smolov)