Sensacyjne doniesienia. 100 zł za trafienie Arkadiusza Malarza w głowę?!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:13
17 wrz 2018, 14:26

Do nieprawdopodobnych informacji dotarli dziennikarze “Głosu Wielkopolski” blisko związani z drużyną Lecha Poznań. Według dziennika Piotr K., pseudonim “Klima” miał oferować innym pseudokibicom 100 złotych za trafienie bramkarza Legii – Arkadiusza Malarza racą w głowę! Zdarzenie miało mieć miejsce przy okazji ostatniego meczu poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy…

Tamten mecz ostatecznie i tak został przerwany przez pseudokibiców “Kolejorza” przy stanie 0:2. Doszło wówczas do wyrwania bramy zabezpieczającej trybuny od murawy. Mogło skończyć się jednak jeszcze gorzej, a kary byłyby znacznie większe…

Wszystko przez Piotra K., który oferował wszystkim innym kibolom 100 zł za trafienie racą w głowę Arkadiusza Malarza, który wówczas strzegł bramki Legii. Tak wynika z zeznań pozostałych oskarżonych za to co wydarzyło się przy Bułgarskiej pod koniec maja tego roku. “Klima” z kolei znajdował się w areszcie do połowy sierpnia, ale jest już na wolności.

Przypomnijmy, ostatecznie na Lech Poznań Komisja Ligi nałożyła karę w wysokości 120 tysięcy złotych, zakazu organizacji wyjazdów na mecze do końca roku, a także zamknięcie trybuny II (za bramką) na jeden mecz LOTTO Ekstraklasy. Swoje dorzucił również wojewoda wielkopolski, który ostatecznie ugiął się i po trzech meczach bez kibiców zawiesił karę.