Strona główna Piłka nożna Sensacyjny mecz otwarcia na nowym Stadionie Śląskim?!

Sensacyjny mecz otwarcia na nowym Stadionie Śląskim?!

2
Wizualizacja: GMP

Gdy remont Stadionu Śląskiego trwał w najlepsze pojawiały się najróżniejsze spekulacje dotyczące ceremonii otwarcia. Pomysłów było wiele, od koncertu zespołu Metallica, do międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego z udziałem medalistów mistrzostw świata, aż po zorganizowanie na otwarcie stadionu wielkiego pikniku z kiełbaskami. Ostatni pomysł wydaje się nie mniej ciekawy. Na Twitterze pojawiły się spekulacje, by na wielkie otwarcie zorganizować sparing Realu z Barceloną.

Prace na Stadionie Śląskim trwają od 2009 roku. Otwarcie chorzowskiego giganta było planowane na Euro 2012, jednak z powodu problemów z budową dachu znacznie się przesunęło. Koszt budowy stadionu wyniósł ok. 700 mln Euro. Ostatecznie stadion ma zostać oddany do użytku we wrześniu tego roku.

– Chcemy być na jesieni gotowi, by kontraktować tu poważne imprezy, na które wszyscy czekamy – zapewniał Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Pierwszą poważną imprezą może okazać się mecz Realu z Barceloną. Taka informacja pojawiła się ostatnio w mediach społecznościowych.Chociaż mecz dwóch wielkich drużyn z Hiszpanii mógłby przyciągnąć rzesze kibiców, sam pomysł wydaje się raczej absurdalny i śmieszny. Trzeba natomiast przyznać, że planowanie wielkiego otwarcia Stadionu Śląskiego wychodzi do tej pory zdecydowanie bardziej spektakularnie niż remont.

Komentarze