Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Sensacyjny wybór nowego trenera Wisły Płock!

Sensacyjny wybór nowego trenera Wisły Płock!

0

Wisła Płock po zwolnieniu Dariusza Dźwigały nadal szuka nowego trenera. Jak informuje “Przegląd Sportowy” finał jest już bliski, a wybór będzie delikatnie mówiąc niespodziewany. Nowym szkoleniowcem Nafciarzy zostanie bowiem Hiszpan Kibu Vicuna.

46-latek powinien być dobrze znany polskim kibicom. Vicuna był bowiem przez wiele lat asystentem Jana Urbana najpierw w Legii Warszawa, a następnie w Lechu Poznań i Śląsku Wrocław. Od lata tego roku Hiszpan rozpoczął jednak pracę jako pierwszy trener obejmując stery w litewskim FK Trakai. Tam radzi sobie dobrze. W 12 meczach zdobył 24 punkty, a jego drużyna zajmuje po 27 kolejkach (system wiosna-jesień) czwarte miejsce ze stratą jednego punktu do FC Stumbras.

– Umówiliśmy się, że dopóki wszystko nie będzie dopięte na ostatni guzik, to nie podamy do informacji publicznej nazwiska nowego trenera. Sam zainteresowany prosił o to. Mogę powiedzieć tylko, że w sprawie finansów jesteśmy już dogadani, podobnie co do długości kontraktu. Szkoleniowiec złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu w swoim obecnym klubie – powiedział we wtorek dla “Przeglądu Sportowego” prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

Komentarze