Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Serbski pomocnik zakończył karierę, ale zostaje w Górniku

Serbski pomocnik zakończył karierę, ale zostaje w Górniku

0
Miniony sezon okazał się ostatnim w karierze Veljko Nikitovicia. Pomocnik Górnika Łęczna i jego wieloletni kapitan postanowił zakończyć piłkarską karierę. Z klubem jednak się nie rozstaje, ponieważ od teraz będzie pełnił funkcję asystenta w sztabie szkoleniowym klubu.

Liczący sobie 35 lat serbski pomocnik spędził w Górniku 13 sezonów. Ogółem w Górniku rozegrał 302 spotkania i strzelił 18 bramek. Natomiast w ekstraklasie wystąpił 107 razy i zdobył sześć goli.

Z końcem czerwca wygasł mój ostatni kontrakt i podjąłem decyzję, że zakończę karierę piłkarską. Z tego miejsca dziękuję zarządowi, wszystkim trenerom, kolegom z boiska i przede wszystkim kibicom. Pewien etap w moim, życiu się kończy, ale przede mną następny, równie emocjonujący. Nigdzie się nie wybieram. Zostaję, ale w innej roli. Zawsze chciałem spróbować swoich sił w sztabie szkoleniowym. Teraz będą miał ku temu okazję. Zresztą już od pewnego czasu zajmuję się tymi sprawami i pomagam trenerowi Andrzejowi Rybarskiemu w budowie zespołu na nowy sezon. Nie ukrywam, że dobrze się czuję w tej roli. Do ustalenia pozostały nam jedynie kwestie formalne związane z nową umową.

Źródło: lublin.sport.pl

Komentarze