Piękna przygoda dobiega końca. Sergio Busquets odchodzi z FC Barcelony

10 maj 2023, 13:48

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Sergio Busquets może opuścić szeregi Dumy Katalonii. Teraz już oficjalnie wiemy, że kariera 34-latka w FC Barcelonie zakończy się wraz z bieżącym sezonem. Poinformował o tym sam klub w swoich mediach społecznościowych. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sergio Busquets prawdopodobnie zagra w Arabii Saudyjskiej

Sergio Busquets rozegrał do tej pory 719 spotkań w barwach FC Barcelony. Zespół z Camp Nou od 2005 roku. Wówczas trafił do młodzieżowej drużyny Dumy Katalonii. Od sezonu 2008/2009 miał już natomiast okazję reprezentować barwy seniorskiego zespołu Blaugrany.

Przez ten czas Busquets zdobył 18 goli i 45 asyst. Przez kilkanaście ostatnich lat wzbogacił 34-latek zgarnął aż 31 trofeów. W barwach FC Barcelony doświadczony pomocnik aż siedmiokrotnie cieszył się z mistrzostwa ligi hiszpańskiej. Trzykrotnie odbierał również złoty medal za zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

To był dla mnie wielki zaszczyt, marzenie, duma bronić tego herbu. Wszystko ma swój początek i koniec. Decyzja o odejściu nie była łatwa, ale myślę, że nadszedł odpowiedni moment – stwierdził piłkarz w rozmowie z klubowymi mediami.

Jeszcze oficjalnie nie ma informacji, gdzie w przyszłym sezonie będzie grał Busquets. Wiadomo jednak, że zawodnik otrzymał oferty z USA i Arabii Saudyjskiej. Dziennikarz Fabrizio Romano twierdzi, że w tym momencie bliższa realizacji jest druga opcja, a negocjacje transferowe są na zaawansowanym etapie

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Pep Guardiola zaskoczył wszystkich. Pierwszy taki przypadek od 2007 roku

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA