Seria A: Napoli ze zwycięstwem nad Brescią

Aktualizacja: 1 lut 2023, 14:42
21 lut 2020, 23:17

W rozpoczętej dziś 25. odsłonie rozgrywek włoskiej Serie A SSC Napoli wygrało wyjazdowe spotkanie z Brescią 2-1, mimo prowadzenia gospodarzy do przerwy. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński tym razem zameldowali się na placu gry w trakcie drugiej części spotkania, niejako “na gotowe”, gdy ich drużyna już prowadziła.

Ambitna gra Brescii w pierwszej połowie i dość bezbarwna giganta z Napoli sprawiła, że ekipa ze strefy spadkowej nawiązywała walkę z mocnym przeciwnikiem, nawet zdobywając prowadzenie. W 26. min. Tonali zagrał do Chancellora, a ten uradował widownię na stadionie w Brescii.

Po zmianie stron goście szybko popsuli humory miejscowym. W 48. min. Mateju blokował w narożniku pola karnego piłkę ręką i sędzia wskazał na “wapno”, a gol wyrównujący z rzutu karnego pewnie zdobył Insigne. Cztery minuty potem na zaskakujący strzał zza pola karnego zdecydował się Ruiz, a piłka trafiło w okienko bramki strzeżonej przez Joronena. Gospodarze mieli jeszcze swoją okazję na wyrównanie, ale dochodzący do futbolówki na piątym metrze Baloteli nie trafił czysto w piłkę i ta poszybowała nad poprzeczką. Dwaj reprezentanci Polski grający w Napoli wprowadzeni zostali na plac gry w trakcie trwania drugiej części zawodów. Arkadiusz Milik walczył od 67. minuty, a Piotr Zieliński okazji zaprezentowania swoich umiejętności dostąpił w ostatnim kwadransie.

BRESCIA CALCIO  1:2  SSC NAPOLI

Chancellor 26. – Isigne 50. (kar), Ruiz 54.

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Matějů, Chancellor, Martella – Bisoli, Tonali, B. Bjarnason (66. Skrabb) – Zmrhal, Dessena (85. Ndoj) – Balotelli.

SSC Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolás, Nikola Maksimović, Rui – Ruiz, Demme (86. Allan), Elmas (76. P. Zieliński) – Politano, D. Mertens (67. Milik), L. Insigne.