Seria A: Zmienne szczęście “polskich” drużyn

12 mar 2017, 20:10

W niedzielnych spotkaniach 28. kolejki włoskiej Serie A z udziałem Polaków tylko SSC Napoli wyszło zwycięskie. Swojego meczu nie będzie dobrze wspominał Łukasz Skorupski, który aż czterokrotnie wyciągaj piłkę z siatki.

Empoli na Stadio Marc’Antonio Bentegodi mierzyło się z tamtejszym Chievo. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i nic nie wskazywało na to, że pojedynek zakończy się taką deklasacją. Wynik pojedynku w 22. minucie otworzył Inglese. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Pellissier. W drugiej części gry przyjezdni chcieli odwrócić losy rywalizacji i zaatakowali większą liczbą zawodników. To niestety zakończyło się w odwrotny sposób. Werończycy zdobyli dwie kolejne bramki pieczętując tym samym swoje zwycięstwo.

Chievo 4:0 Empoli

Fiorentina w 28. kolejce włoskiej ekstraklasy podejmowała Cagliari, w którym to zespole na ławce rezerwowych znalazł się Bartosz Salamon. Zdecydowaną przewagę w pojedynku mieli gospodarze jednak przez bardzo długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Rafaela. Dopiero doliczonym czasie gry Kalinić wykorzystał dogranie Tello i zapewnił komplet punktów “Violi”. Bartłomiej Drągowski z powodu kontuzji nadal znajduje się poza kadrą meczową.

Fiorentina 1:0 Cagliari

Najlepiej swoje spotkanie będzie wspominać dwójka naszych reprezentantów z Napoli. Wicemistrzowie Włoch bardzo pewnie ograli Crotone. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego wygrała 3:0, a dwie bramki padły z rzutów karnych wykonywanych kolejno przez Lorenzo Insignie i Driesa Martensa. Piotr Zieliński pojawił się na placu gry w 55. minucie zmieniając Marko Roga. Niestety drugi z Polaków, Arkadiusz Milik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.