Serią rzutów karnych do półfinału PHL

8 mar 2018, 20:44

Ekipa TatrySki Podhale Nowy Targ zakończyło zmagania z JKH GKS Jastrzębie i zafundowało sobie miejsce w półfinale Polskiej Hokej Ligi.

Zespół szarotek, który wygrał wtorkowy mecz na lodowisku Jastor, dziś pokonał drużynę Roberta Kalabera 3:2 i tym samym dołączył do Comarch Cracovii, TAURONU KH GKS Katowice oraz GKS-u Tychy. Strzelanie rozpoczęli nowotarżanie, w 11.minucie spotkania. Mateusz Michalski podczas gry w przewadze pokonał Ondreja Raszkę. Na wyrównanie kibice Jastrzębia czekali do 32.minuty. To właśnie wtedy celne trafienie z rzutu karnego oddał Dominik Paś. Trzecia tercja upłynęła pod znakiem walki zarówno szarotek, jak i jastrzębian. W 53.minucie golkipera JKH pokonał Kamil Kapica, a na minutę przed syreną końcową do remisu doprowadził Tomas Kominek. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebne były dodatkowe minuty gry. Po pięciu minutach dogrywki tablica wyników nadal wskazywała wynik 2:2. Mecz został rozstrzygnięty dopiero po konkursie rzutów karnych, w którym lepszymi okazali się hokeiści z Nowego Targu. Podopieczni Alexandra Beliavskiego zagrają w sobotnim półfinale na lodowisku w Tychach.