Strona główna Piłka nożna Serie A: Bez bramek w pojedynku polskich bramkarzy. Debiut Żurkowskiego

Serie A: Bez bramek w pojedynku polskich bramkarzy. Debiut Żurkowskiego

0
Foto: espn.com

W hitowym spotkaniu 3. kolejki Serie A pomiędzy Fiorentiną, a Juventusem niestety nie zobaczyliśmy bramek. Zarówno Bartłomiej Drągowski jak i Wojciech Szczęsny zachowali czyste konto. 

Starcie otwierające trzecią serię gier włoskiej ekstraklasy było pojedynkiem naszych bramkarzy. Bowiem na Stadio Artemio Franchi między słupkami bramek stanęli Bartłomiej Drągowski oraz Wojciech Szczęsny. Od samego początku gospodarze kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali na wiele swoim rywalom. Na domiar złego już w 8. minucie plac gry musiał opuścić kontuzjowany Douglas Costa.

Fiorentina przeważała, ale sama też nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji bramkowej. W decydujących momentach brakowało ostatniego podania lub też celnego strzału. Gorąco zrobiło się w 15. minucie gdy Wojciech Szczęsny mając piłkę przy nodze zlekceważył nieco nadbiegającego Federico Chiesę i wybijając futbolówkę trafił wprost w Włocha. Na szczęście odbita piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Nadal przeważali gospodarze choć już nie tak znacząco. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale wartym odnotowania jest fakt debiutu Szymona Żurkowskiego który pojawił się na placu gry w 89. minucie.

14 września, 15:00- Serie A
Fiorentina 0:0 Juventus

Komentarze