Serie A: Bezbramkowy remis Sampdorii, grali Polacy

Aktualizacja: 17 sty 2023, 10:16
26 sty 2020, 18:08

W spotkaniu 21. kolejki Serie A UC Sampdoria zremisowała bezbramkowo z US Sassuolo, które od 26. minuty grało w osłabieniu po czerwonej kartce, która otrzymał Federico Peluso.

W podstawowym składzie gospodarzy znaleźli się Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty, który w ostatnim czasie znajduje się w znakomitej formie. Zawodnicy Sampdorii z całą pewnością chcieli zapomnieć o wysokiej porażce z Lazio Rzym (1:5).

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dogodnej sytuacji o zdobycia bramki, choć od 26. minuty Sampdoria grała w przewadze jednego zawodnika po tym jak boisko musiał opuścić Federico Peluso.

W drugiej części spotkania bliżej zdobycia bramki było Sassuolo, którego jeden z kontrataków zakończył się uderzeniem, które zatrzymało się na słupku bramki gospodarzy. Karol Linetty rozegrał całe spotkanie, a w 72. minucie plac gry opuścił Bartosz Bereszyński.

Sampdoria po 21. kolejkach ma na koncie dwadzieścia punktów i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli Serie A.

UC Sampdoria – US Sassuolo 0:0