Serie A: Chievo coraz bliżej dna. Wysoka porażka werończyków

29 mar 2019, 22:44

Chievo Werona przegrało z Cagliari aż 0:3 w spotkaniu w ramach 29. kolejki Serie A. W pierwszym składzie gospodarzy wybiegła dwójka Polaków.

Werończycy są czerwoną latarnią ligi. W dotychczasowych 28 kolejkach uzbierali zaledwie 11 punktów (3 punkty odjęte decyzją Związku) i plasowali się na ostatniej lokacie w tabeli. Spotkanie z Cagliari wydawało się być ostatnią szansą na odbicie się od dna i walkę o utrzymanie. W pierwszym składzie Domenico Di Carlo posłał w bój zarówno Pawła Jaroszyńskiego jak i Mariusza Stępińskiego.

Niestety zespół Polaków po pierwszej połowie przegrywał już 0:3. Najpierw w 16. minucie Pisacane otworzył wynik meczu, a potem kolejno w 33 i 43. minucie Joao Pedro i Ionita podwyższali prowadzenie. Gospodarze mieli tylko jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki, którą w 38. minucie zmarnował Barca strzelając w słupek.

Po zmianie stron przyjezdni spokojnie kontrolowali przebieg meczu nie pozwalając na wiele swoim rywalom. Na domiar złego w 52. minucie Depaoli otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę po tym Paweł Jaroszyński opuścił plac gry.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Cagliari 3:0. Mariusz Stępiński zagrał całe spotkanie.

Chievo 0:3 Cagliari